Ceyhan’da “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3”, Ödül Gecesi Düzenlendi

Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün proje ortağı olduğu, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu’nun Türkiye genelinde ve online olarak dünyanın her yerinde gerçekleştirdiği, İdeal İnsan Son Peygamber’in (s.a.v) Hayatı konulu “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3” Ceyhan ödülleri, törenle sahiplerini buldu.

11 Mayıs 2015 tarihinde Ceyhan Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen ödül töreni Levent Kahraman sunumunda, Halil Özdoğan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından, Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün faaliyetlerinin ve merkezi faaliyetlerin sine vizyon gösterisi yapıldı.

Tanıtımın ardından, İlahiyatçı Halil İbrahim Gökkaya konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktı. Gökkaya; “Bu yarışmalar bizleri yeryüzündeki tüm insanların, varlık sebeplerini idrak ederek tevhid inancında birleşmesini arzu ediyoruz. İslam’ı en ideal haliyle yaşayan ve en etkili şekilde insanlığa anlatan Peygamber(sas) Efendimizin hayatını sahih kaynaklardan okuyarak öğrenmek kadar, algıları yönlendirilmek suretiyle ön yargılarla Peygamberimizi yanlış tanıyan insanlığa O’nu en doğru şekilde anlatmak, insanlığın zihninde bir farkındalık oluşturmak da önemli’’ dedi. Salonu dolduran vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.

Ceyhan Müftüsü Nazmi Söğüt yarışmanın önemine dikkat çeken bir konuşma yaptı. Söğüt; “Peygamberimizi anlamak için onun yaşam tarzını uygulamamız gerekiyor’’ dedi.

Daha sonra ödül törenine geçildi.

A kategorisinden;

1- Cerennur Karatemir 1000 TL, 2- Dilara Aslan Tam Altın, 3- Medine Gökbönü Yarım Altın hediyelerini aldılar.

B kategorisinden;

1- Berna Ünal Umre ödülü, 2- Mustafa Dayan 1000 TL, 3- Nurcan Şahin Tam Altın hediyelerini aldılar.

C kategorisi;

1- Ayşe Gül Umre ödülü, 2- Hasan Çimenlioğlu 1000 TL 3- Selami Özbay Tam Altın hediyelerini aldılar.

Onur Ödülü; Yarışmanın tek engelli katılımcısı Ömer Çetinkaya’ya verilmiştir. Ömer Çetinkaya’ya çeyrek altın ve onur belgesini, Levent Kahraman verdi. Levent Kahraman; “Benim de bir tane engelli çocuğum var ve onu hiç engelli görmedim, Ömer kardeşime bu ödülü vermekten gurur duyuyorum’’dedi. Ödül töreni esnasında salonda duygulu anlar yaşandı.

Ayrıca dereceye giren ilk 75’e giren, Ceyhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine bir hayır sever tarafından nakdi para ödülü verildi.

Tamamen ücretsiz olan bu yarışmalara ilginin hayli yüksek olduğu ve her geçen yıl arttığı dikkatlerden kaçmadı. Önceki yarışmada 550 yarışmacı sınava kayıt yaptırırken, 2015’teki Ufka Yolculuk Kültür Yarışmasına 1200 civarı yarışmacı kayıt yaptırdı.

Ceyhan ilçesi yarışma sorumlusu Serkan Adsoy ise; “Hira’dan tüm evrene ilk mesajı duyuran, Kur’anı en iyi anlayan ve hükümlerine göre yaşayan, güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen, insanların en hayırlısı Peygamber Efendimizin hayatını birlikte okumak için böyle bir yarışmaya katkı sağlamanın gururunu yaşıyorum.Bana desteklerini esirgemeyen dernekteki ve kulüpteki arkadaşlarımıza ve bize katkı sağlayan, ateşimize bir damla su taşıyan sponsorlarımıza teşekkür ederim.”

Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulüp başkanı Mustafa EKİZ ise; “Bir yarışmayı daha alnımızın akıyla bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Kaybedeni olmayan bu yarışmaya katılan herkesi tebrik ediyor, maddi – manevi katkı sağlayan sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. & İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulubü
Web Tasarım: Akademi Grafik